BURKON TURİZM & KONGRE ORG. LTD. ŞTİ.

TUR & OTEL | GEMİ TURU
PANAMA & KOLOMBİYA

PANAMA (3) , CARTAGENA (2), MEDELLIN (1), BOGOTA (2) 

 

KLM VE AIR FRANCE HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE 10 – 19 NİSAN 2015 8 GECE / 10 GÜN 

 

*4 ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL!!*

 

Gidiş

Dönüş

            Tarihler 

 Günler

Ist – Amsterdam – Panama City

Kalkış ve İniş Saatleri

Bogota – Paris – Ist

Kalkış ve İniş Saatleri

Panama City

Bogota

10 Nisan    

18 Nisan

Cuma - Cumartesi

06:00 – 08:30

13:05 – 16:50

17:20 – 11:15 +1

12:35-16:55

 

İSTANBUL – AMSTERDAM – PANAMA CITY // 10 Nisan 2015 Cuma

Turumuz saat 03:00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolü işlemlerini tamamlıyoruz. Saat 06:00’da KLM Havayolları’na ait KL-1610 sefer sayılı uçak ile Amsterdam’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:30’da varışımızı takiben saat 13:05’te KLM Havayolları’na ait KL757 sefer sayılı uçak ile Panama City’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16:50’de Panama’ya varış. Pasaport işlemlerinin ardından özel aracımız ile otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 

 

PANAMA CITY // 11 Nisan 2015 Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel araçlarımız ile şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Turumuz sırasında büyüleyici freskleriyle baş döndüren Opera Binası, Pasifik’teki ilk Avrupa yerleşim yeri olan Panama Vieja, Panama Kanalı ve San Lorenzo Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ulusal Tiyatro, Başkanlık Sarayı, Koloni Dini Müzesi ve Antropoloji Müzesi de geziniz süresince uğramanız gereken diğer adresler arasında. Turumuzun bitiminden sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Panama Kanalı bot turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

 

Panama Kanalı Bot Turu:   150 € (Kişi başı)

 

 

PANAMA CITY // 12 Nisan 2015 Pazar

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chagres Ulusal Parkı ve Yerli Köyleri turuna katılabilirler. Bu tur için önce tren ile Colon’a gidiyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek yolculuğun ardından Curutu’ya hareket ediyoruz. Burada kanolar ile Chagres Ulusal Parkı içinden yol alıyoruz. Gezimiz esnasında bir Embera köyünü ziyaret edecek ve burada yerlilerin yaşamları hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. Öğle yemeği arasının ardından Panama City’e dönüş. Konaklama otelimizde.

 

Chagres Ulusal Parkı ve Yerli Köyleri Turu:      125 € (Kişi başı)

 

 

PANAMA CITY – CARTAGENA // 13 Nisan 2015 Pazartesi

Kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Cartagena’ya uçuş. Varışımızın ardından şehir  turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz.  Turumuzda ilk olarak Cartagena’nın sembolü olan saat kulesi Puerta Del Reloj’u ziyaret ediyoruz. Ardından Cartagena’nın Plaza San Pedro Claver ve Plaza Bolivar gibi ünlü meydanlarını varıyoruz.  Bu meydanlar arasında gezinirken şehrin kolonyal mimarisini görmenin yanı sıra, yerel halkın renkli yaşantısını da gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra Castillo San Felipe’yi görmek üzere yola çıkıyoruz. Yapımına 16. Yüzyılda başlanan bu kale, Amerika kıtasında yer alan en büyük İspanyol kalelerinden biridir. Kalenin ardından şehrin en yüksek tepesi olan Convento La Popa’ya gidiyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

 

CARTEGENA // 14 Nisan 2015 Salı

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Rosario Adaları turumuza katılabilirler. Yolculuğumuzu tekne ile gerçekleştiriyoruz. 23 mercan adasından oluşan bölge, Kolombiya’daki 46 Ulusal Doğal Parktan biridir. Yerel restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra, okyanus esintileri ve güneşin keyfini sürmek için serbest zaman. Serbest zamanın ardından ekstra Chiva turumuzu gerçekleştirmek için Cartagena’ya geri dönüyoruz. Chiva, rengarenk süslemelerle bezenmiş, Kolombiya geleneksel müzikleri ve yerel içkiler eşliğinde eğlenebileceğiniz bir kamyondur. Ülkeye has olan bu eğlenceli araçlar, hem yabancı turistlerin hem de yerel halkın en gözde eğlence mekanlarındandır. Tur sonrası akşam yemeği için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

Rosario Adaları Turu (Öğle Yemekli):           130 € (Kişi başı)      |    Chiva Turu:30 € (Kişi başı)

 

 

CARTEGENA – MEDELLIN // 15 Nisan 2015 Çarşamba

Kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Medellin’e uçuş. Varışımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz.  Kolombiya'nın 2. büyük şehri Medellin, halkın zengin kesiminin haftasonlarını geçirdikleri büyük çiftlik evleri ile çevrilidir. Bölgedeki çiftlik evlerini gördükten sonra, bir doğa harikası olan Arvi Parkı'na geçiyoruz. Teleferikle gerçekleştireceğimiz bu gezi sırasında bir yanda doğanın eşsiz güzelliğini, diğer yanda ise şehrin gecekondu mahallelerini görme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra Kolombiyalı ünlü ressam ve heykeltıraş Fernando Botero'un heykelleri ile süslü Botero Meydanı ve Müzesi'ni geziyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli salsa gecesi turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

Salsa Gecesi Turu (Akşam Yemekli):  100 € (Kişi başı)

 

 

MEDELLIN – BOGOTA // 16 Nisan 2015 Perşembe

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve İnsanlığın Ortak Mirası Listesi’nde yer alan Santa Fe de Antiquia bölgesini ziyaret. Bölgenin Arnavut kaldırımlı sokakları ve balkonlu evleri, kolonyal dönemin izlerini taşımaktadır. Puente Colgante de Occidente yakınlarından da geçeceğimiz turumuz sonrası, yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Bogota’ya uçuş. Varışımızın ardından otelimize transfer. Konaklama Bogota’da otelimizde.

 

 

BOGOTA // 17 Nisan 2015 Cuma

Otelde alınan kahvaltının ardından Bogota şehir turumuza başlıyoruz. Kolombiya’nın başkenti olan bu şehrimizdeki panoramik turumuz sırasında ilk olarak Bogota Altın Müzesi’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından teleferik ile, rakımı 3000’in üzerinde olan Monserrat Tepesine çıkıyoruz. Plaza Bolivar, Museo Botero ve Candelaria Tarihi mahallesi de görülecek diğer yerler arasındadır. Tur sonrası verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Konaklama otelimizde.

 

 

BOGOTA– PARİS // 18 Nisan 2015 Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz.  Saat 17:20’de Air France’a ait AF 423 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz.

 

 

PARİS – İSTANBUL // 19 Nisan 2015 Pazar

Fransa yerel saati ile 11:15’te Paris’e varışımızı takiben İstanbul uçuşumuz için aktarmamızı gerçekleştirmek üzere bekliyoruz ve 12:35’te Air France’a ait AF 1390 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuyoruz. Saat 16:55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

TURUN ARTILARI

 

Atlas Okyanusu ve Büyük Okyanus’u birleştiren, dünyanın en büyük ve en pahalı kanalı ve bir mühendislik harikası olan Panama Kanalı’nı görme fırsatı buluyoruz.

Amerika kıtasında yer alan en büyük İspanyol kalelerinden biri olan Castillo San Felipe’yi geziyoruz.

Kolombiya’nın en güzel Ulusal Parklarından olan ve mercan adaları üzerine kurulu bulunan Rosario Adaları’nı geziyoruz.

Dünyanın en yüksek rakımlı başkentlerinden biri olan Bogota’da Monserrat Tepesi gibi doğa harikalarını görüyoruz.

Güney Amerika’nın sıcakkanlı insanlarını ve onların renkli yaşantısını tanıma fırsatına sahip oluyoruz.

 

 

KOLOMBİYA – PANAMA TURU 8 Gece / 10 Gün

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tur Fiyatı

Tek Kişilik Oda Farkı

 

0-2 Yaş

 

2-11 Yaş

Panama – 4* Hotel Tryp by Wyndham Panama Centro vb. Standart Oda 

http://www.tryphotels.com/en/tryp-panama-centro.html

 

 

Cartagena – 5* Capilla del Mar Hotel vb. Standart Oda

http://www.capilladelmar.com/en/

 

 

Medellin – 5* Medellin Royal Hotel vb. Standart Oda

http://www.medellinroyal.com/default-en.html

 

 

Bogota – 5* Andino Royal Hotel vb. Standart Oda

http://www.andinoroyal.com/default-en.html

(24 Şubat’a Kadar)

 

(24 Şubat’tan Sonra)

 

575 €

600 €

(24 Şubat’a Kadar)

 

(24 Şubat’tan Sonra)

 

  

 

Paket Fiyata Dahil Hizmetler:

 

KLM Havayolları ile İstanbul-Amsterdam-Panama City gidiş, Air France ile Bogota-Paris-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

Panama – Cartagena uçak bileti

Cartagena – Medellin uçak bileti

Medellin – Bogota uçak bileti     

Havalimanıvergileri

Programdabelirtilenşehirlerde4*- 5* otellerdeoda-kahvaltıkonaklamalar,

Havalimanı–Otel–Havalimanıarasıtransferler,

Programdabelirtilentümpanoramikşehirturları,

Türkçerehberlikhizmeti

 

 

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

Yurtdışı çıkış fonu(15 TL)

Öğle ve akşam yemekleri

Ekstra turlar

Seyahat Sigortası

Kişisel harcamalar

Bahşişler 

 

 

SIKÇA SORULANSORULAR

 Sağlık

Kolombiya ve Panama’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 VizeBilgileri

 

Kolombiya da, Panama da Türk vatandaşlarından vize talebinde bulunmamaktadır. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

 Uçuş Süreleri

İstanbul – Amsterdam uçuşu yaklaşık 3.5 saat, Amsterdam – Panama uçuşu ise yaklaşık 12.5 saat sürmektedir.

Bogota – Paris uçuşu yaklaşık 10.5 saat, Paris – İstanbul uçuşu ise yaklaşık olarak 3.5 saat sürmektedir.

Para Birimi

Kolombiya’nın para birimi Kolombiya Pezosu’dur (COP). 1 USD yaklaşık olarak 1926.783 COP değerindedir.

Panama’nın para birimi Balboa’dır (PAB). 1 USD yaklaşık olarak 1 PAB değerindedir.

Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 Saat Dilimi

Türkiye ile iki ülke arasında 8 saatlik fark bulunmakta olup, Panama ve Kolombiya’nın yerel saatleri aynıdır.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Bölgede deniz mahsullerinin tüketimi yaygın olmakla birlikte, toprak verimliliği ve sulak arazilerin bolluğu sebebiyle sebze ve meyve çeşitliliği de yüksektir. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik

Elektrik genellikle 220 volttur. Her iki ülkede de, ikili ve üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Seyahat öncesinde priz adaptörü temin etmenizi öneririz.

Alışveriş

Panama’da dünyanın her yerinden gelen ürünleri, çok uygun fiyatlarla alabilme şansınız var. Bunun en büyük nedeni, dünya ticaretinin kalbi olan kanalın ülkede bulunması. Büyük çaplı alışverişlerinizi Panama’da gerçekleştirmenizi öneririz.

Kolombiya’da, özellikle Bogota’da, büyük alışveriş merkezleri mevcuttur. Buna ek olarak Kolombiya yasalarına göre deriden veya hayvan kürkünden yapılmış ürünlerin ülke dışına çıkartılması yasak. Alışverişlerinizde bu durumu göz önünde bulundurmanızı öneririz. Kolombiya kahvesi, mutlaka tatmanız gereken bir kahvedir ve Türkiye’ye dönüşünüzde de almanızı tavsiye ederiz. Fakat kontrol amacıyla gümrükte açılabileceğini de göz önünde bulundurun.

 

 

Bilgi ve Rezervasyon için :  

 

444 9 443

tatil@burkon.com 

 

Foto Galeri