BURKON TURİZM & KONGRE ORG. LTD. ŞTİ.

TUR & OTEL | GEMİ TURU
ARJANTİN & BREZİLYA

BUENOS AIRES (3), IGUAZU (1), RIO DE JANEIRO (3) KLM HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE 20 ŞUBAT – 01 MART 2015

 

Kişi başı        : 2.290€

 

Gidiş

Dönüş

Tarihler

 

Günler

Ist- Amsterdam-Buenos Aires

Kalkış Ve İniş Saatleri

Rio – Amsterdam Ist

Kalkış ve İniş Saatleri

Buenos Aires

Rio De Janerio

20 Şubat  

01 Mart

 

Cuma-Pazar

16:45-19:30

20:55-07:05+1

20:45-12:15+1

20:30-00:45+1  

 

İSTANBUL – AMSTERDAM // 20 Şubat 2015 Cuma 

Turumuz saat 14:00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 16:45’te KLM Havayolları’na ait KL1614 sefer sayılı uçak ile Amsterdam’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak yolculuğunun ardından yerel saat ile 19:30’da Amsterdam’a varıyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve 20:55’te KLM Havayolları’na ait KL701 sefer sayılı uçak ile Buenos Aires’e uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

 

BUENOS AIRES // 21 Şubat 2015 Cumartesi

Sabah saat 07:05’te Buenos Aires’e varıyoruz. Karşılamanın ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

 

BUENOS AIRES // 22 Şubat 2015 Pazar

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizim ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli tango gecesine katılabilirler. Bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekanlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekanda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

 

 

San İsidro ve Tigre Turu                    : 60 € (Kişi başı)

Tango Gecesi Turu (Akşam Yemekli)  : 85 € (Kişi başı)

  

BUENOS AIRES // 23 Şubat 2015 Pazartesi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gaucho turuna katılabilirler. Güney Amerika kovboyları “gaucho”ların günlük hayatlarını yakından görebileceğiniz bir Estancia’ya gidiyoruz. Daha sonra gaucholar size bir folklor gösterisi sunacaklar. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Gaucho Turu: 85 € (Kişi başı)

 

 

BUENOS AIRES – IGUAZU // 24 Şubat 2015 Salı

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile saat 08.05’te Iguazu’ya (Arjantin) hareket ediyoruz. Iguazu varışımız 09.50’dir. Varışımıza istinaden havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelaleleri’ni keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

IGUAZU - RIO DE JANEIRO // 25 Şubat 2015 Çarşamba

Otelde alacağımız kahvaltının ardından akşam üstü uçuşumuza kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Macaco safarisine katılabilirler. Macaco Safari, İguazu’nun  tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Bu ilginç turdan sonra otelimize dönüş. Ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait uçak ile saat 15.54’te Sao Paulo aktarmalı olarak Rio de Janeiro’ya hareket ediyoruz. Rio varışımız saat 19.04’te olacak. Varışımıza istinaden havalimanında karşılandıktan sonra otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Macaco Safari Turu: 100 € (Kişi başı)

 

RIO DE JANEIRO // 26 Şubat 2015 Perşembe

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Öğleden sonra serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Sugar Loaf turu: 80 € (Kişi başı)

 

RIO DE JANEIRO // 27 Şubat 2015 Cuma

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, otelimizin havuzundan veya sahilden, güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberlerimizin ekstra olarak düzenleyeceği yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Plataforma’da Samba programına iştirak edebilirler. Konaklama otelimizde.

 

Corcovado Turu                        : 75 € (Kişi başı)

Samba Show (Akşam Yemekli) : 120 € (Kişi başı)

 

RIO DE JANEIRO – AMSTERDAM // 28 Şubat 2015 Cumartesi

Kahvaltının ardından uçuşumuza kadar serbest zaman. Sonra havalimanına transfer oluyoruz. KLM Havayolları’na ait KL706 sefer sayılı uçak ile saat 20:45’te Amsterdam’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

 

AMSTERDAM – İSTANBUL // 01 Mart 2015 Pazar

Yerel saat ile 12:15’te Amsterdam’a varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Ardından saat 20:30’da KL1617 sefer sayılı KLM Havayolları uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 00:45’te olacak. Turumuzun sonu bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

 

 

TURUN ARTILARI

 

Buenos Aires'de Başkanlık Binası ve Belediye Binası'nı görecek 9 Temmuz Bulvarı'nın keyfini çıkaracağız.

San Telmo, La Boca ve La Recolata semtlerini keşfedecek, Eva Peron'un mezarını ziyaret edeceğiz.

Parana Deltası'nda tekne turu yapacak, Tigre ve San Isidro'yu gezeceğiz.

Bir günümüzü Güney Amerika'nın kovboyları gaucholar arasında geçirip yaşamlarına tanık olacağız

Rio de Janeiro'da Corcovado Tepesi'ne çıkacak ve muazzam Kurtarıcı İsa Heykeli'ni göreceğiz.

Candelaria, Praça XV, the “Travessa do Mercado”, Metropolitan Katedrali ve dünyaca ünlü Rio Festivali’nde samba okullarının geçitlerini yaptığı Samb?dromo'yu keşfedeceğiz.

Teleferikler ile Sugar Loaf'a çıkacak ve şehrin muhteşem manzarasına tanık olacağız.

Iguazu Şelaleleri'nin Brezilya tarafında Ulusal Parkı gezeceğiz.

 

 

Arjantin & Brezilya Turu

İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı

Single Oda Farkı

0-2 Yaş Bebek

2-11 Yaş Çocuk

4* The Windsor Plaza Hotel vb. – Rio De Janeiro

 http://windsorhoteis.com.br/hotels/windsor-plaza/presentation/?lang=en

Erken Rezervasyon Kampanyası

(06 Ocak’tan Sonra)

 2.290€

525 €

600 €

  

(06 Ocak’tan Sonra)

 

 

 

 

Paket Fiyata Dahil Hizmetler:

 

KLM Havayolları ile İstanbul – Amsterdam -  Buenos Aires / Rio de Janeiro  - Amsterdam – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.

Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro(Sao Paulo aktarmalı) arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri.

Buenos Aires’te 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

Iguazu’da 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

Rio de Janeiro’da 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

Programda belirtilen tüm transferler

Panoramik Buenos Aires, Rio De Janeiro şehir turları

Iguazu Şelaleleri Brezilya tarafında Ulusal Parklara giriş ücretleri.

Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler.

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

 

Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

 

Yurtdışıçıkışfonu(15 TL)

Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

Yemeklerde alınacak içecekler

SeyahatSigortası

Kişiselharcamalar

Bahşişler 

 

 

SIKÇA SORULANSORULAR

 

Sağlık

Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

VizeBilgileri

Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Paris arası uçuş 3 saat 45 dakika, Paris - Buenos Aires arası uçuş 13 saat 3 dakikadır. Rio De Janerio– Paris arası uçuş İstanbul arası uçuş 11 saat 15 dakikadır

Para Birimi

Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS): 1 USD = 4.65 ARS / 1 Euro = 6.05 ARS Brezilya’nın para birimi Brazilian Real’dir (BRL): 1 USD = 2.01 BRL / 1 Euro = 2.61 BRL

Saat Dilimi

Her iki ülke ile Türkiye arasında –5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 07.00.

Telefon Kullanımı 

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Arjantin ve Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Şili’nin enfes içeceklerini özellikle denemenizi öneririz.

Elektrik

Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Brezilya’da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

Alışveriş

Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

 

Bilgi ve Rezervasyon için :  

 

444 9 443

tatil@burkon.com 

 

Foto Galeri