BURKON TURİZM & KONGRE ORG. LTD. ŞTİ.

TUR & OTEL | GEMİ TURU
SAKURA DÖNEMİ ÖZEL KORE&JAPONYA

SAKURA DÖNEMİ ÖZEL KORE&JAPONYA

13 Mart – 22 Mart 2015

Seul(1), Tokyo(3), Kyoto(2), Osaka(2)

4* Otellerde Konaklama

1.gün  15.mart.2015 // Cuma

Turumuz saat 17.45’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 20.45’te Kore Havayolları’na ait KE 956 sefer sayılı uçak ile Seul’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

 

 

2.gün 14 Mart 2015 // Cumartesi

Yerel saat ile sabah 13.45'de Seul’a varıyoruz ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

 

 

3.gün 15 Mart 2015 // Pazar

Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 10.10’da Kore Havayolları’na ait uçak ile Tokyo’ya uçuyoruz. Varışımız saat 12.30 olacak. Ardından özel transfer aracımıza geçiyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree’de fotoğraf molası verecek ve ihtişamlı İmparatorluk Sarayı’nı görecek ve şehrin panoramik manzarasını görebileceğimiz Roppongi Hill’s’e çıkıyoruz. onrasında Tokyo’nun en kalabalık bölgesi ve alışveriş merkezlerinin, kafe ve restoranların bulunduğu Ginza’yı dolaşacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman.

 

4.gün  16.Mart.2015 // Pazartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji&Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye vararak öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sırada Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi ve 3000 yıl önce Hakone Dağı’nın son püskürmesinde oluşan ve şuanda kükürtlü dumanı, kaplıcaları ve sıcak nehirleriyle ünlü Owakudani Krateri var. Bu doğa harikası coğrafyada fotoğraf çekiminin ardından Tokyo’ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Fuji&Hakone Turu(Öğle Yemekli):150€uro

 

5.gün  17.Mart.2015 // Salı


Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinden birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 iş çi tarafından günümüzün parası ile Üçyüzmilyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. (Yarın olacak tren yolculuğunda rahat hareket etmemiz için bagajlarımızı bu gece özel otobüs ile Kyoto’ya yollayacağız. Bu nedenle bagajlarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca yarın için yanınıza kullanmak isteyeceğiniz küçük bir sırt çantası hazırlamanızı öneririz) Konaklama otelimizde.

Nikko Turu(Öğle Yemekli):150€uro

 

6.gün Kyoto 18 Mart 2015 // Çarşamba

Kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transfer olacağız. Saatte 200 kilometrelik bir hızla seyredecek Shinkansen Ekspresi ile  Kyoto’ya doğru yola çıkıyoruz. 1 yaklaşık saatlik yolculuğumuzun ardından Kyoto’ya varıyor ve panoramik  şehir turumuza başlıyoruz.  Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri.  Sannenzaka ve Ninenzaka keyifli bir yürüyüş yaparak altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’na varacağız. Sonrasında Kinkajuki Tapınağı’nı görecek ve otelimize transfer olacağız. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gion Bölgesi turuna katılabilirler. Turumuzda hala Japon kültürünün önemli bir parçası sayılan geyşaların seremonisine tanıklık edecek ve yerel restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde

Gion Bölgesi Turu(Akşam Yemekli):100€uro

 

7.gün Kyoto 19 Mart 2015 // Perşembe

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nara turuna katılabilirler. Turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Nara’ya gideceğiz. İlk önce Japonlara özgü çay seremonisine tanıklık edeceğiz ardından Horyuji Tapınağı’nı görecek ve öğle yemeğimizi alacağız. Ardınan Todaiji Tapınağı’nı görecek ve büyüleyici Yoshikien bahçesini ziyaret edeceğiz. Sonrasında Kasugataisha Mabedi’ni görecek ve Kyoto’ya döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Nara Turu Öğle yemekli:150€uro

 

8.gün Kyoto 20 Mart 2015 // Cuma

 

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Osaka’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2saat 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından. Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden olan Osaka şehrini yakından keşfetmek yer alıyor. Panoramik şehir turumuza 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni ile başlayacağız. Turumuzun devamında bu modern mega kentin tadını çıkartmak ve alışveriş için Shinsaibashi serbest zaman. Serbest zamanımızın ardından dinlenmek için otelimize dönüyoruz. Serbest zaman.

 

9.gün Kyoto 21 Mart 2015 // Cuma

 

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hiroşima & Miyajima turuna katılabilirler. Turumuzda önce hızlı tren ile Hiroşima’ya gidiyoruz. Burada Hiroşima Kalesini dıştan göreceğiz ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Feribot ile Miyajima adasına gideceğiz. Sonrasından Itsukushima Mabedi’ni görecek ve Osaka’ya döneceğiz. Gezimizin ardından serbest zaman.

Hiroşima & Miyajima ( Öğle Yemekli):320€uro

 

10.gün:  İstanbul 22 Mart 2015 // Pazar

Sabah havalimanına transfer oluyor ve saat 09.40’ta Kore Havayolları’nın uçağı ile Seul’a  uçuyoruz. Varışımız 11.40’te olacak ve ardından uçak değiştiriyor ve saat 14.25’te İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 19.15’te olacak. Turumuzun sonu.

 

 

 Mart Ayı Özel Kore&Japonya

 

 2 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat

CenterMark Hotel – Seul 4* vb.

http://www.centermarkhotel.com/kor/main/

 

Hotel Metropolitan Tokyo 4* vb.

http://www.metropolitan.jp/e/

 

Kyoto Tokyu Hotel  4* vb.

http://www.kyoto-h.tokyuhotels.co.jp

 

Osaka Bay Tower Hotel 4* vb.

http://www.osaka-baytower.com/

 

26 Ocak’a Kadar

2399€uro

 

27 Ocak’tan İtibaren 2599€uro 

 

Bilgi ve Rezervasyon için :  

 

444 9 443

tatil@burkon.com 

 

Foto Galeri