BURKON TURİZM & KONGRE ORG. LTD. ŞTİ.

TUR & OTEL | GEMİ TURU
ROMANTİK YOL – ALMAN KÖYLERİ TURU

1.GÜN İSTANBUL - MÜNİH - FÜSSEN

Dış Hatlar Terminalinde  buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Münih'e hareket. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Münih şehir turu. Görülecek yerler: Marienplatz, New Tawn Hall, Viktualienmarkt, Bavarian State Opera, Frauenkirche ve şehrin diğer önemli yerleri... Sonrasında arzu edenler için ekstra Dachau Nazi Kampı turuna katılma imkanı. Ardından Füssen’e hareket. İlk konaklama noktamız olan Füssen’de şehir turu. Görülecek yerler: Şehir Merkezi, Kalesi, Belediye Binası ve dar sokakları ve şehrin diğer önemli yerleri... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Schwangou kasabası ve Şato Turu'na katılma imkanı. Romantik Yol’ un incisi olarak kabul edilen ve Disneyland’ın ambleminde de kullanılan masalsı Neuschwanstein Şatosu'nu geziyor ve hemen karşısında ki Hohenschwangau Şatosunu görüp resim çekme fırsatını değerlendiriyoruz. Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN FÜSSEN - AUGSBURG

Sabah kahvaltı sonrası Romantik Yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Landsberg am Lech. Kısa bir gezi ardından bir çok köy ve kasabadan geçerek son durağımız olan Augsburg'a varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, soylu evler, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye Sarayı ve Meryem Ana Kilisesi ve şehrin diğer önemli yerleri. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN AUGSBURG - WÜRZBURG

Sabah kahvaltı sonrası Würzburg'a hareket. Romantik Yol güzergahı üzerindeki ilk durağımız Dinkelsbühl.  Olağanüstü masalsı bu şehri doyasıya gezdikten sonra 2.en güzel durağı olan Rothenburg'a hareket. Sonrasında Würzburg'a varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Kraliyet Sarayı, Marienberg Kalesi, Katedral, Eski Köprü, Marienkapelle Kilisesi, Belediye Binası ve Müzesi, Eski Eserler Müzesi, Üniversite, Hastane ve şehrin önemli yerleri. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN WÜRZBURG - FRANKFURT - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Frankfurt'a hareket, sonrasında havalimanına transfer.  İstanbul'a hareket, varış ve turumuzun sonu.

 

NOT

3 kişilik odalarda ilave yatak standardı farklı olabilir.

Şehirlerarası transfer sırasında yapılan ekstra turlar tüm grubun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz uygun bir mola noktasında vakit geçirebilirler.

Ekstra turlarımız yeterli katılım sayısı ile gerçekleşmektedir.

 

EKSTRA TURLAR

NÜRNBERG ŞEHİR TURU

Würzburg - Münih arası otobüs yolculuğu sırasında yapılır.

 

Dahil olan servisler: Rehberlik + Ulaşım + Çevre Gezisi

 

DACHAU NAZİ KAMPI

Nazi Almanya'sında siyasi tutuklular için açılan ilk toplama kampı Dachau Nazi Kampı...

Münih ekstra turuna katılım dahilinde gerçekleşir.

 

Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik

SCHWANGAU KASABASI ve NEUSCHWANSTEIN ŞATO TURU

Kraliyet Şatolarının Kasabası olarak bilinen Schwangau'da Neuschwanstein Şatosu (Schloss Neuscwanstein), Hohe Schloss’u (Hohenschwangau) kasaba turu...

Meryem Ana ve manzara köprüsü. (sadece resim çekmek için dışarıdan görülür.)

Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişi + Rehberlik

 

HEIDELBERG

Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu; Üniversite Şehri ve Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) olarakta anılan; Heidelberg şehrini yakından tanıma fırsatı.

Würzburg - Frankfurt arası otobüs yolculuğu sırasında yapılır.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik

BAMBERG

Dumanlı birasıyla ünlü, dünyanın en çok bira tüketilen şehri. Almanya'da 2.Dünya savaşı sırasında bombalanmayan ve en az hasar gören birkaç şehrinden biri olan bu küçük Alman şehrinde çevre gezisi. Bamberg turu.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Münih, Frankfurt - İstanbul uçak biletleri,
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri, Atatürk Havalimanı Yer hizmetleri,
 • Özel otobüslerimiz ile Münih - Füssen - Augsburg - Würzburg - Frankfurt arası ulaşımlar,
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferler,
 • 3*4* otellerde Füssen 1, Augsburg 1, Würzburg 1 gece olmak üzere toplam 3 gece oda + açık büfe kahvaltı konaklama,
 • Panoramik Füssen, Augsburg, Würzburg şehir turları,
 • Romantik Yol güzergahındaki Rothenburg & Dinkelsbühl & Landsberg am Lech şehir turları ve serbest zaman.
 • Tüm tur boyunca tecrübeli profesyonel rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası. (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 • KDV Dahildir.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Alman Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli,
 • Ekstra turlar, (Ekstra tur günleri değişebilir.)
 • Yurtdışı çıkış harcı, (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.) Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

Bilgi ve Rezervasyon için :  

 

444 9 443

tatil@burkon.com