BURKON TURİZM & KONGRE ORG. LTD. ŞTİ.

TUR & OTEL | GEMİ TURU
LİZBON PORTO TURU

Dış Hatlar gidiş terminali önünde  buluşma. Bagaj,bilet ve biniş işlemlerinin ardından Lisbon'a uçuş. Varış ve alanda bekleyen otobüslerimiz ile panoramik şehir turu için hareket. Bu turumuzda ; Rossio Av,St.Georges Şatosu’nun Bulunduğu Şehrin Tarihi Bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronımus Manastırı, Sao Jorge Kulesi, Alfama görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele hareket ve serbest zaman.  Geceleme otelimizde .

 

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler ile ekstra olarak düzenlenecek “Sintra-Cascais-Estoril-Capo De Roca “ turuna katılma imkanı. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril’i göreceğiz. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyenler ile ekstra olarak düzenlecek “Fado Gecesi”ne katılma imkanı. Bu turumuzda; Portekiz folklorik müziklerini dinleyip yerel yemeklerinden tadabilme imkanı bulacaksınız. Geceleme otelimizde.

 

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile UNESCO tarafından tarihi kent olarak kabul edilen Porto’ya hareket. Yaklaşık 3 saatlik otobüs yolculuğumuz sırasında yol üzerinde “Fatima Şehrini görüyoruz. Öğle saatlerinde Porto ‘ya varış ve panoramik Porto Şehir turu . Bu turumuzda; Bento İstayonu,Sao Francisco Kilisesi,Borsa Sarayı,Porto Katedrali , Tarihi şarap mahzenleri , Liberdade Meydanı , Batalha Meydanı , şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia bölgesi ,Tore dos Clerigos Kulesi , şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina , Don Luis 1. Köprüsü , Arrabida Köprüsü , şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler ile ekstra olarak düzenlenecek “Guimaraes – Braga – Bom Jesus do Monte “ turuna katılma imkanı . Turumuz sonrasında otelimize dönüş ve serbest zaman . Geceleme otelimizde.

 

Sabah kahvaltısının tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tur imkanı. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuktan sonra ilk durağımız Vila Real şehri yakınlarında yer alan, 3. Mateus Beyi olan Antonio Jose Botelho Mourão tarafından XVIII. yüzyılın ilk yarısında İtalyan mimar Nicolau Nasoni’ye yaptırılmış Casa de Mateus’un ziyaretidir. Ardından Peso da Régua şehrine ulaşım ve Douro nehri kıyısından tekneye biniş (12:00). Regua ve Pinhão arasında yapılacak yaklaşık 4,5 saatlik tekne turu sırasında öğle yemeği servis edilecektir. Son olarak bölgenin en güzel şehirlerinden biri olan Amarante’ye yolculuk. Tamega nehri kıyılarında kurulmuş Amarante’nin tarihi merkezinde São Gonçalo Manastırının heybetli kilisesi yer almaktadır. Tarihi köprüden yürüyerek geçiş ve fotoğraf molasından sonra Porto’ya dönüş. Geceleme otelemizde.

 

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte buluşma ve özel otobüsümüz ile dönüş yolculuğumuz için Porto havalimanına hareket. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul’a uçuş . Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Istanbul’a Hoşgeldiniz !

 

 

 

 

 

 

EKSTRA TURLAR

DOURO NEHRi TEKNE TURU

Vila Real şehri yakınlarında yer alan, 3. Mateus Beyi olan Antonio Jose Botelho Mourão tarafından XVIII. yüzyılın ilk yarısında İtalyan mimar Nicolau Nasoni’ye yaptırılmış Casa de Mateus’un ziyaretidir. Ardından Peso da Régua şehrine ulaşım ve Douro nehri kıyısından tekneye biniş. Regua ve Pinhão arasında yapılacak yaklaşık 4,5 saatlik tekne turu sırasında öğle yemeği servis edilecektir. Son olarak bölgenin en güzel şehirlerinden biri olan Amarante’ye yolculuk. Tamega nehri kıyılarında kurulmuş Amarante’nin tarihi merkezinde São Gonçalo Manastırının heybetli kilisesi yer almaktadır.Tarihi köprüden yürüyerek geçiş ve fotoğraf molasından sonra Porto’ya dönüş.

 

Dahil Hizmetler: Ulaşım, Tekne Gezisi, Rehberlik, Öğle Yemeği Dahil!

 

SINTRA–CASCAIS–ESTORIL–CABO DE ROCA TURU

Falezler ve küçük altın kumlu plajlarla çevrili yollardan ilerleyerek, Portekiz monarşisinin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı’nı gezeceğimiz bu turumuzda sarayın Arap stilinde neredeyse bir çini müzesini andıran ilginç mimarisini yakınkan görme imkanınız olacak . Bu turumuzdan sonra şirin kasabaların eski balıkçı mahallelerini, yazlık evlerin bulunduğu Cascais ve Estoril sahili görülecek yerler arasındadır . Avrupa kıtasının en batı noktasına gidilip, sertifika ile bu eşsiz günü doyasıya yaşabilirsiniz.

Dahil Hizmetler:  Ulaşım + Rehberlik 

 

GUIMARAES–BRAGA–BOM JESUS DO MONTE TURU

Birbirinden güzel tarihi Guimaraes – Braga – Bom Jesus do Monte gezilecektir.

 

Dahil Hizmetler:  Ulaşım + Rehberlik 

 

FADO GECESİ

Portekiz folklör ve müziği eşliğinde düzenlenen içkili gecede Porto şaraplarının tadına varacağınız eşsiz bir gece geçireceksiniz.

 

Dahil Hizmetler:  Show + 1 içki

 

 

ÜCRTE DAHİL HİZMETLER

 • Istanbul- Lisbon / Porto-Istanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Lizbon'da 2 gece, Porto'da 3 gece olmak üzere toplamda 5 gece 6 gün  tercih edilen kategorideki otellerde oda kahvaltı konaklama,
 • Alan-otel-alan transferleri,
 • Lizbon-Porto arası otobüs transferi,
 • Panoramik Lizbon - Porto şehir turları,
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası, (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Profesyonel rehberlik servisleri.

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti ve servis bedeli,
 • Yurt dışı çıkış harcı, (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Ekstra turlar,
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Uçak içi yiyecek-içecek hizmeti,
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

Bilgi ve Rezervasyon için :  

 

444 9 443

tatil@burkon.com