BURKON TURİZM & KONGRE ORG. LTD. ŞTİ.

TUR & OTEL | GEMİ TURU
DUBROVNİK TURU

1.Gün İstanbul-Podgorica-Budva-Kotor-Dubrovnik

Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Podgorica’ya hareket. Varışın ardından özel otobüsümüzle alandan ayrılıyor ve Karadağ'da ilk ziyaret edeceğimiz yer olan Budva'ya doğru yola çıkıyoruz. Budva'ya uğramadan önce bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St.Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. Molanın ardından ziyaret edeceğimiz, muhteşem sahilleri, çok hareketli gece hayatıyla tüm dünyadan turistlerin akınına uğrayan Budva'ya varıyoruz. Surlarla çevrili Budva eski şehrinde verilecek serbest zamanda, taş binaların arasındaki dar sokaklarda geçmişe doğru yolculuğa çıkacaksınız. Budva'daki turumuzun bitiminde Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından varacağımız Kotor eski şehrindeki turumuz sırasında; St.Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, saat kulesi, St.Luke ve St.Nikola Kiliseleri, St.Mary Kilisesi'nin kapısında yer alan rölyefler görülecek eserlerdir. Turumuzun bitiminde Kotor'da verilecek serbest zamanın ardından Hırvatistan'a ve Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Varışın ardından surlarla çevrili şehrin Pile Kapısı'nda otobüsümüzden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehri gezmeye başlıyoruz. Şehrin ana caddesi Stradun boyunca yapacağmız turumuz esnasında kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlarınız için verilecek serbest zamanın ardından buluşma ve otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün Dubrovnik (Mostar-Poçitel)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek ekstra tam günlük öğle yemekli Mostar-Poçitel turuna katılabilirler. Turumuzda otellerimizden hareketle Mostar'a doğru yola çıkıyoruz.  Bosna-Hersek sınır geçişimizi takiben ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki Poçitel'i ziyaret ediyoruz. Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Turumuzun ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Dubrovnik'e doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün Dubrovnik (Korcula-Ston-Peljesac Şarap Tadım)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Korcula-Ston-Peljesac Şarap Tadım turuna katılabilirler. Bu turumuzda önce Ston kasabasını ziyaret edeceğiz. Ortaçağ kasabası görünümünü halen koruyan Ston, bir zamanlar çok kıymetli olan tuz yataklarıyla ünlü bir kasabadır. Bu tuz yataklarını Osmanlı akınlarından korumak için inşa edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun 2. surlarına ev sahipliği yapmaktadır. Ardından Marco Polo'nun doğum yeri ve yaşadığı yer olan Korçula Adası'nı görmek için otobüs yolculuğunun ardından teknemize bineceğiz. 12.yy.’dan kalma eski şehir meydanı, surlar, St.Mark Katedrali, kıyı kapısı Revelin, Abbott Hazineleri, şehir müzesi ile en iyi korunmuş ortaçağ kasabalarından biridir. Daha sonra Peljesac Yarımadası'nın meşhur şaraplarının tadına bakmak için Prizdrina'da şarap tadımına gidiyoruz. Turumuzun bitiminde Dubrovnik'e ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün Dubrovnik-İstanbul

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltıdan sonra Dubrovnik Havalimanı'na hareket. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

EKSTRA TURLAR

KORÇULA-STON-PELJESAC ŞARAP TADIM TURU

Otobüs ve tekne ile yapacağımız ve dolu dolu geçecek bu turumuzda önce Ston kasabasını ziyaret edeceğiz. Ortaçağ kasabası görünümünü halen koruyan Ston, bir zamanlar çok kıymetli olan tuz yataklarıyla ünlü bir kasabadır. Bu tuz yataklarını Osmanlı akınlarından korumak için inşa edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun 2. surlarına ev sahipliği yapmaktadır. Ardından Marco Polo'nun doğum yeri ve yaşadığı yer olan olan Korçula Adası'nı görmek için hareket ediyoruz. 12. yy.’dan kalma eski şehir meydanı, surlar, St.Mark Katedrali, kıyı kapısı Revelin, Abbott Hazineleri, şehir müzesi ile en iyi korunmuş orta çağ kasabalarından biridir. Daha sonra Plejesac yarımadasının meşhur şaraplarının tadına bakmak için Prizdrina'da şarap tadımına gidiyoruz. Burada beğendiğiniz şaraplardan satın alma imkanına sahip olacaksınız.  *Yaz dönemi dışında Korçula Adası ziyareti hava durumuna bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik          

 

POÇİTEL-MOSTAR TURU (TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ)

Yolumuz üzerinde ilk olarak bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ederek 16.yy.'da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Buradaki turumuzun ardından Mostar'a varıyoruz. Köprüler Şehri 16.yy. ile 19. yy. arasında Hersek'in ticaret, yatırım ve askeri üssü olan Mostar'da Eski Köprü'nün tam göbeğinde konumlandığı eski şehir merkezi, çarşı, camiler, Türk Evi Müzesi, hamamlar görülecek yerler arasındadır.Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Bildirilen saatte toplanma ve otelimize transfer. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Yemek

 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul/Podgorica - Dubrovnik/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Belirtilen otellerde ya da benzerlerinde toplam 3 gece oda/kahvaltı konaklama,
 • Panoramik Dubrovnik, Budva, Kotor şehir tanıtım turları,
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası. (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet,
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar,
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Hırvatistan vize ücreti ve hizmet bedeli,
 • Yurt dışı çıkış harcı, (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.(Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

 

Bilgi ve Rezervasyon için :  

 

444 9 443

tatil@burkon.com